Postać

Zumba: fitness dla aktywnych. Rodzaje zumby, zalety i wady

Wybierając program treningowy w swoim klubie fitness, zapewne zwróciłeś uwagę na zajęcia o ciekawej nazwie Zumba. Czym jest Zumba i czym różnią się treningi Zumby od innych, czytaj dalej na stronie moisecrety.com!

Zawartość:

  • Co to jest zumba?
  • Zalety zumby
  • Przeciwwskazania

Co to jest zumba?

Trening zumby to ognisty kolumbijski program fitness.

Historia zumby rozpoczęła się od popularnego choreografa z Kolumbii Alberto Pereza. Alberto przyszedł na kolejną praktykę taneczną bez zwykłego wyboru muzyki. Choreograf postanowił poeksperymentować z przypadkową kasetą z samochodu. Zaczął poruszać się spontanicznie, wykonując proste kroki z różnych stylów tanecznych. Zarówno Alberto, jak i inni lubili tę mieszankę. Alberto nazwał nowy kierunek Zumby i zaczął udzielać ludziom jej lekcji.

Program Zumba to energetyzujący, zabawny i energetyzujący trening, który pomaga przywrócić organizm do normy i schudnąć.

Istnieją różne rodzaje zumby:

Klasyczny – wykorzystujący ruchy taneczne z salsy, samby, merengue,

Sentao – intensywny trening z krzesłami,

Tonowanie – trening zumby przy użyciu specjalnych hantli,

Step – typowe ćwiczenia na platformie typu step,

Gold to zumba dla osób w dojrzałym wieku,

AQUA – trening w wodzie,

Dzieci – program dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat.

Zalety zumby

Zumba zwiększa wytrzymałość organizmu, rozwija poczucie rytmu, wzmacnia mięśnie całego ciała, a zajęcia są bardzo przyjemne. Zumba w domu jest również opcją. W końcu mogą to robić ludzie w różnym wieku. Najważniejsze jest, aby znać specyfikę ćwiczeń dla każdej kategorii osób.

Przeciwwskazania

Nie zaleca się wykonywania tak energicznych zajęć fitness osobom z problemami układu oddechowego, sercowo-naczyniowego i układu mięśniowo-szkieletowego. Wszystko jest bardzo indywidualne i lepiej skonsultować się z lekarzem. W przypadku kobiet w ciąży, osób w okresie zaostrzeń chorób przewlekłych oraz z ostrymi infekcjami dróg oddechowych zumba jest również przeciwwskazana.

Czy chodziłeś na zajęcia zumby? Jak to jest?

Życzę Ci zdrowia i piękna przede wszystkim wewnętrznego!